Radnički lako do novih bodova

Rukometašice Radničkog su u susretu 18. kola Superlige za žene sigurnom i raznovrsnom igrom savladale ekipu ŽRK Vrbas iz istoimenog grada rezultatom 32:19, poluvreme 21:10 i tako  zabeležile važnu pobedu u trci za plasman u plej-of. Kragujevčanke se i dalje nalaze na petom mestu na tabeli sa osvojena 22 boda i utakmicom manje.

Oba večerašnja rivala su nastupila u oslabljenim sastavima, lišeni usluga najiskusnijih igračica. Radnički je u prvom delu šampionata teškom mukom, nakon preokreta savladao Vrbašanke, pa se očekivao susret sa većom dozom neizvesnosti. Tako je i počelo, protivnici su se smenjivali u vođstvu, Kragujevčanke su nešto nervoznije otvorile utakmicu, ne iskoristivši par kontranapada i u 7. minutu rezultat je glasio 4:4. Prelaskom na 5-1 odbrambenu formaciju, situacija na terenu se drastično menja u korist domaćih rukometašica. Agresivna odbrana je čini se zbunila gošće, a uz to Marijana Ilić je skinula par šuteva, što im je ulilo dodatnu sigurnost u fazi napada i već u 16. minutu pogotkom Teodore Veličković prednost je porasla na 11:5. Nastavak ovog dela igre ništa dobro nije doneo gošćama, proradila je dalekometna artiljerija i saradnja sa kružnim napadačima Bjelakovom i Stošićevom, sjajno se u novoj ulozi snašla Ksenija Petrović, imponovala je sigurnost najiskusnije Katarine Stepanović i već tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Kragujevcu, što je pokazao i rezultat na poluvremenu 21:10.

Velika prednost u prvom delu igre je u uvodnim minutima drugog dela poluvremena dala mogućnost stručnom štabu Radničkog da na parket SBB dvorane Jezero pošalje mlade snage i proveri njihovu trenutnu formu. Ništa bitno se u koncepciji igre nije promenilo. Samo u jednom trenutku u 45. minutu Vrbašanke su uspele da svedu prednost domaćina na jednocifrenu vrednost, 24:16, no postava Radničkog koja je retko u ovom sastavu je profunkcionisala, stegla u odbrani, proradio je brz protok lopte, kao i juniorska reprezentativka Amina Hasanović na golu, sevnuli su ubitačni kontranapadi i prednost Kragujevčanki je ponovo počela da raste. Rukometašice iz omladinske škole, potpomugnute rezervistima i sa jednom do dve prvotimke su održavale prednsot i rutinski privele utakmicu kraju konačnim rezultatom 32:19.

U redovima Radničkog najefikasnije su bile Ajlin Bjelak, Milijana Stošić i Ksenija Petrović sa po 6 postignutih golova, dok je kod gošći titulu najboljeg strelca ponela Dušana Kovačić sa 10 pogodaka.

Igrač utakmice: Ajlin Bjelak (Radnički)

RK Radnički – ŽRK Vrbas: 32:19 (21:10)

Kragujevac: SBB Hala “Jezero”. Gledalaca:/
Sudije: Branislav Đokić, Boban Blagojević
Sedmerci: Radnički 2 (2), Vrbas 5 (2)
Isključenja: Radnički 4 min, Vrbas 4 min

Radnički: Nedeljković 1, Veličković 5, Stojanac, Bjelak 6, Stošić 6, Stepanović 5, Blagojević, Hasanović (5 odbrana), Vlašković 2, Ilić (5 odbrana, 2 sedmerca), Petrović 6, Agatunović, Stoiljković, Kolak, Vasović, Rašković 1.

Bor: Malenović 2, Trifunović, Petrović 4, Radulović 2, Z. Petrović 1, Cvelf, Vasiljković, Kovačić 10, Marković, Rojević, Bulatović (12 odbrana).

Članak Radnički lako do novih bodova je preuzet sa sajta Rukometni klub Radnički.